Bebek ve çocuk odası halı temizliğinde nelere dikkat edilmeli?

Bebeğimiz muhtemelen odasındaki halılarda oturuyor, yatıyor yuvarlanıyor ve geziniyor. Bundan dolayı çocuklarımızın kullandığı halıları daha da temiz tutmak istiyoruz. Ancak piyasada bulunan bir çok halı temizleyici bebeğinize zarar verici maddeler içerebiliyor (benzil benzoat, formaldehit, naftalen, perkloroetilen, fenol, sodyum hidroksit, sodyum karbonat, perfluoro-oktan sülfonat (PFOS), tetrakloroetilen, perkloroetilen, bütoksietanol, glikol eterler, hidroksiasetik asit, hidroflorik asit, nitrilotriasetik asit). Çocuğumuzun sağlığını korumak için bu maddelerden kaçının.

İş ve ev hayatımızın yoğunluğundan dolayı halılarımızı yıkamada ek yardıma ihtiyacımız olabiliyor. Bir çok yerel halı yıkama şirketi bebek sağlığını göz önüne alarak bu konuda hizmetler vermekteler. Ruhsatlı temizlik şirketlerine hangi temizlik ürünlerini kullandıklarını sorduğumuzdan emin olmalıyız. Zor durumlarda kalmadığımız sürece halımızı kendimiz temizleyerek garanti kapsamı dışında kalmamasını sağlamalıyız. Kendi temizlik ürünlerimizi satın aldığımız durumlarda, tüm etiketi okuyarak doğru seçimi yapmamız çok önemlidir.

Eğer halımızı kendimiz temizleme ihtiyacı duyarsak haftada en az 2 kez HEPA filtreli güçlü vakum gücüne sahip bir süpürge ile temizlemenizi öneririz. Düzenli temizlik halımızın ömrünü uzatır ve kirlerin kalıcı olmasını engeller. Lekelere anında müdahale etmek en iyi yöntemdir. Beyaz sabunlu bez ile lekeyi hafifçe bastırarak temizlemeliyiz, sürterek silmek lekenin daha da fazla yayılmasına sebep olabilir. Sıvı dökülmelerinde ve sıvı ile halımızı temizleme durumlarında halıyı havalandırılarak nemden tamamen arındırılmış olduğundan emin olmalıyız. Ortam havalandırmasını tamamen yaparak, halının tamamen kuruduğundan emin olup çocuğunuzun odasına yeniden serebiliriz.

Kapat
Kapat
Giriş Yapın
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.