Çocuklarla evde yapılacak aktiviteler

Prof.Dr. Yankı Yazgan’ın @yakiyazgancom çocuklarla evde yapılacak aktivitelerle ilgili yazısından notlar aldık, sizlerle paylaşmak istedik:

📌Fotoğraf albümü hazırlayın:  Çocuğunuz bu özel anları sizinle beraberce hatırlayarak ilişkinizdeki yakınlığınızı hissedecek.

📌Beraber yemek yapın: Bir tarif seçin ve adımları beraberce takip ederek seçtiğiniz yiyeceği hazırlayın, birlikte yemek yemeye özen gösterin.

📌Evde hazine avı hazırlayın: Evde çocuğunuzu hedefe (hoşuna gidecek bir yiyecek, kitap ya da oyuncak gibi) yönlendirecek ipuçları yerleştirin. Belki evin içindeki bilinmez köşeleri de keşfetmiş olur.

📌Beraber yapboz yapın: Çocuğunuz ile beraber hem ona eğlenceli gelecek hem onun bilişsel ve problem çözme kapasitesini güçlendirecek bir yapboz yapın.

📌Ailece masa oyunu oynayın: Monopoly ve Tabu gibi eğlenceli oyunlar oynayın; bu tüm ailenin katılabileceği bir aktivite. Çocukları kurallarını kendilerinin koydukları, malzemelerini kendileri yaptığı kendi oyunlarını geliştirmeye yüreklendirin.

📌Kukla yapın:  Kuklaları hazırladıktan sonra çocuğunuz ile tüm ailenin izleyeceği bir kukla gösterisi yapın. Mümkünse kısa bir senaryo yazmak, yazma becerilerini geliştirici olur.”

Kapat
Kapat
Giriş Yapın
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.