Halı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve Sıkça Sorulan Sorular

Hangi malzemeyi tercih etmeliyim?

Doğal bir malzeme kullanmayı tercih ederseniz yün halılarımızı seçebilirsiniz. Yün yaşayan bir elyaftır, doğası gereği antibakteriyel olamaz ve bir süre hav döker. Zamanla azalarak kaybolur.

Allerjiyi tetiklemeyen bir malzeme kullanmayı tercih ederseniz Polyamid halılarımızı seçebilirsiniz. Polyamid; trafik performansı olarak yüne en yakın yapay elyaftır. Hav dökmez ve allerjiyi tetiklemez. Antibakteriyel halılardır.

Kullanılan malzemeler çocuk sağlığına uygun mudur?

Halılarda kullanılan boyar maddeler, zararlı maddelerin hiçbirini içermez. Polyamid halılar üretim prosesi gereği son işlem olarak yıkamadan geçer ve halı üzerinde kalabilecek kimyasallardan arındırılır.

Halılar baskı mıdır? Baskı halılar arasında fark var mıdır?

Yün halılarımız autotuft teknolojisi ile dokunur, desen baskı ile değil dokuma ile oluşturulur.

Polyamid halılarımız boyasız olarak dokuma makinalarında dokunur, yüksek teknolojili chromojet baskı makinalarında üzerlerine desen baskısı yapılır. Chromojet baskı şekli; halı’ya özel olarak geliştirilmiş, havların dip kısımlarına kadar nüfuz eden bir baskı yöntemidir. Üretim sürecinde baskı-fikse ve yıkama işlemleri arka arkaya yapılır. Yüksek sıcaklıkla fikselenen boyalar, sürtünme ya da yıkama sonrası kesinlikle çıkmaz

Dijital baskı ve chromojet baskı aynı mıdır?

Kesinlikle aynı değildir.  Dijital baskı genellikle bir çok farklı yüzey için kullanılan, halı’ya baskı için modifiye edilerek kullanılan baskı makinalarında yapılır. Boya halının yüzeyinde bir tabaka olarak kalır ve alt kısımlara işlemez. Üzerine basıldığında ve havlar yattığından beyaz kısımlar ortaya çıkar. Ayrıca bu boya iyi fikse edilmediğinde, sürtünmeye ve yıkamaya bağlı olarak kolaylıkla halı yüzeyinden çıkar

Hangi ölçüde halı almam gerektiğini nasıl belirleyebilirim?

Çocuk halısı ve bebek halısı seçiminde ebat belirlemek zordur. Mobilya kurulumu ve yerleşimi tamamlandıktan sonra evinizdeki farklı ölçüde halılarla deneme yapabilir, ya da yere bir çarşaf sererek hangi halı büyüklüğünün ideal olduğuna karar verebilirsiniz.

Stokta olan ölçüler odamıza uymuyor, ne yapmalıyım?

Beğendiğiniz halının resmini ve istediğiniz ölçüyü hello@mayakidsroom.com adresimize mail olarak gönderebilir, @mayakidsroom instagram sayfası DM bölümünden yazabilir ya da iletişim bölümünde yer alan numaralardan bizi arayabilirsiniz. Özel sipariş olarak üretilebilecek bir ürün seçtiyseniz, sizin için üretimi yapılabilir.

Özel sipariş süreci nasıl oluyor?

Kişiye özel, isme özel sipariş vermeye karar verdiğinizde; sizin için bilgisayar ortamında çizim hazırlanır. Çizim üzerinde değişiklik isterseniz sadece bir kereye mahsus olmak üzere revizyon yapılır. Adınıza oluşturulan çizim formu ve çiziminiz onayınız için mail atılır.

Halı arkasında kullanılan malzeme nedir?

Autotuft teknolojisi ile üretilen yün halılarımızın arkasında %100 pamuk kumaş kullanılır.

Yüksek teknolojili makinalarda üretilen polyamid halılarımızın arkasında keçe kullanılır. Keçe ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra, ürünün nefes alabilmesine yardımcı olur.

Halılar parke üzerinde kayar mı?

Halılarımızın alt kısmında, çocuk odalarına uygun olmadığı için kaydırmaz malzeme kullanılmaz. Bu malzemeler zamanla ufalanır ve bozulur. Halınız parke üzerinde hafif hareket ederse; altına kaydırmaz malzeme koyabilir, eskidiğinde ve ya kirlendiğinde yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Özel sipariş için teslim süresi nedir?

Üretim yoğunluğuna ve sipariş edilen halı cinsine göre 4-10 hafta arasında değişebilir. Sipariş onayı için size gönderilen sipariş formunda termin süresi o anki yoğunluk dikkate alınarak yazılır.

Neden özel sipariş için ön ödeme yapmam gerekiyor?

Ürün size özel üretileceği, ve ayrıca satılamayacağı için sipariş onayında %50 ön ödeme yapmanız gerekiyor. Bu karşılıklı olarak özel üretim sürecinin taahhüdü yerine geçiyor.

Özel üretimde de kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi?

Sipariş son şeklini aldığında, siparişiniz sizin adınıza web sitemizdeki özel siparişler bölümüne ekleniyor. Buradaki satın alma adımlarını takip ederek ödemenizi yapabilirsiniz.

 

Kapıda ödeme seçeneği var mı?

Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor. Hesaba havale/EFT yapabilir, ya da web sitemiz üzerinden kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz

 

Kargo gönderimi nasıl oluyor?

Halılarınızın gönderimi anlaşmalı kargomuzla, firmamız ödemeli olarak yapılıyor.

 

Halımı nasıl temizleyebilirim, yıkatabilir miyim?

Halı bakım ve kullanım bölümünde bu konu hakkındaki sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Halı yıkanan yerin koşulları, yıkama şekli, kullandığı malzemeler kontrolümüz altında olamayacağından yıkanan halılar garanti kapsamı dışındadır.  Yine de halınızı yıkatmak isterseniz size önerimiz; ruhsatlı yıkamacılarda, ağartıcı içermeyen malzemelerle ve yüzeyi fırçalanmadan yıkatmanız.

Kapat
Kapat
Giriş Yapın
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.